Toyota GT 86 już w sprzedaży w Polsce, jaka na prawdę jest nowa Toyota do driftu ?

Toyota GT86 to owoc współpracy Toyoty i Subaru, samochód o którym ostatnio coraz głośniej. Jakiś czas temu gdy pierwsze egzemplarze ujrzały światło dzienne pisaliśmy, że zapowiada się hit, idealny model do driftu, obiecaliśmy podać cenę i dane techniczne jak tylko model pojawi się w sprzedaży więcej przeczytasz i zobaczysz –> tutaj. Dziś podtrzymujemy deklaracje i przedstawiamy bliżej model, który ostatnio zawitał do Polskich salonów Toyoty w dwóch wersjach wyposażenia Toyota GT 86 Prestige za 136.900 zł oraz Toyota GT 86 Sol za 129.900 zł. Model Toyota GT 86 duchem nawiązuje do Corolli AE86 produkowanej w latach 1983-87, a uwielbianej i wspominanej za lekką konstrukcje i wspaniały tylny napęd.

Jaka jest dzisiejsza GT 86 ? Pierwszy szybki rzut oka na samochód, niewielkie nisko zawieszone coupe o ostrych sportowych kształtach  powoduje uśmiech i nieodpartą chęć przejażdżki i wypróbowania. To samochód, którego zadaniem jest dać kierowcy radość nie tylko ze  sportowych kształtów nadwozia, ale przede wszystkim z jazdy podczas każdego pokonanego kilometra i zadowolenie z użytkowania na co dzień. Samochód wykorzystuje pomysł rodem z lat 80 tych, ale zdefiniowany w nowy sposób z wykorzystaniem zaawansowanej techniki i najnowszych rozwiązań koncernów Subaru i Toyoty. Nad powstaniem samochodu koncerny Toyoty i Subaru współpracowały od 2005 roku. Tak powstał model z tylnym napędem, z silnikiem wolnossącym pod maską i jeżdżący na zwykłych oponach, takich jak np. ma Toyota Prius. Silnik 2 litrowy 200-konny boxer umieszczony z przodu przekazuje napęd na tył , gdzie pracuje mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym dzięki czemu Toyota GT 86 tak łatwo utrzymuje poślizg. Ile model Toyota GT 86 pali ?, jakie dane techniczne posiada silnik GT 86 ?, jakim dysponuje momentem obrotowym ? czy GT 86 jest szybka i ile waży ? na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź studiując dane techniczne modelu Toyota GT 86 zamieszczone w naszym teście do którego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać jaka na prawdę jest Toyota GT 86 –> tutaj znajdziesz dane techniczne i test.

Wkrótce też wielka niespodzianka dla wszystkich fanów motoryzacji dane techniczne i test 550 Konnego Nissana GT-R, już dziś serdecznie zapraszamy.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.