Wybieramy SUV-a idealnego czyli Kia Sportage kontra Hyundai iX35

SUV skrót od ( Sport Utility Vehicle ) czyli  samochód sportowo-użytkowy klasa, która idealnie trafiła w gusta i oczekiwania dzisiejszych kierowców. Pod tym nieznanym szerzej do niedawna pojęciem ma kryć się auto, które musi połączyć cechy luksusowego samochodu osobowego z terenowym, choć zapewniając wysoki komfort podróżowania może, ale nie musi radzić sobie w terenie jak prawdziwa terenówka . Jak powinien wyglądać popularny SUV ?. Samochody Koreańskich producentów Kia Sportage oraz Hyundai iX35 ostatnio wdarły się przebojem do czołówki rankingów sprzedaży i śmiało można powiedzieć, że sądząc po rosnącej sprzedaży trafiły w gusta kierowców szukających ciekawego SUV-a. Który z prezentowanych SUV-ów jest lepszy ? Który jest tańszy ? Ile pali Sportage, a ile iX35 ? Jakie mają dane techniczne Hyundai ix35 i Kia Sportage ? Co przesądziło o ich sukcesie ?. Zapraszamy do lektury testów i danych technicznych oraz prezentacji tych ciekawych i popularnych w Polsce SUV-ów i znalezienia odpowiedzi na zadane powyżej pytania.

Model Kia Sportage, wszedł na rynek polski w 2010 roku nie będąc debiutantem gdyż jest to już III generacja Kii Sportage. Model Kia Sportage III generacji zyskał uznanie za ciekawy design otrzymując nagrodę w konkursie Red Dot Design Award. Jest to jedno z najbardziej cenionych wyróżnień przyznawanych za wzornictwo. Opis oraz test i dane techniczne modelu  Kia Sportage 2.0 CRDi 4 WD znajdziesz tutaj,

Model Hyundai ix35 wszedł na rynek w 2009 roku i też nie jest debiutantem w klasie kompaktowych SUV-ów jako następca modelu Hyundai Tucson, który zdobywał pierwsze doświadczenia w tym segmencie. Opis oraz test i dane techniczne modelu Hyundai iX35 2.0 CRDi 4WD znajdziesz tutaj.

Tags: , , , , , , , ,

Comments are closed.