Najnowsze sportowe dziecko współpracy Subaru i Toyoty. Nowa Celica oficjalnie nazywa się Toyota GT86, wcześniej nazywana Toyota FT86

Toyota bardzo długo zwlekała z premierą swojego najnowszego dzieła sprytnie podsycając zainteresowanie modelem, który wreszcie posada już oficjalną nazwę Toyota GT86 poprzednio często określany jako Toyota FT86 i nowa Toyoty Celica. Auto jest owocem współpracy Toyoty i Subaru. Subaru BRZ to bliźniaczy sportowy japoński samochód. Oba modele bazują na nowej wspólnej platformie i dzielą też większość rozwiązań w tym 2 litrowy 200 konny silnik. Napęd przekazywany jest na oś tylną, a nadwozie zaprojektowane jest tak by łatwo go było wprowadzić w poślizg. W końcu Japonia to jedno z miejsc gdzie bardzo popularny jest drifting, tam też powstała pierwsza profesjonalna liga driftowa – D1. Samochody używane w driftingu to głównie tylnonapędowe coupe, przeważnie samochody japońskie warto tu wspomnieć o takich modelach jak: Nissan Silvia, Nissan 200sx, tylnonapędowy Nissan Skyline, Toyota Supra oraz bardzo ceniona w świecie driftingu Toyota Corolla AE86. Właśnie nazwa nowego modelu Toyoty GT86 nawiązuje do tego ostatniego bardzo popularnego i cenionego w świecie drifterów samochodu. Premiera modelu Toyota GT86 odbyła się na salonie w Tokio 30 listopada. Ile będzie kosztować Toyota GT86 ?. Otóż nieoficjalnie cena Toyoty GT86 ma oscylować wokół kwoty 30 tys. Euro. Niedługo premiera w Polsce i czas zweryfikuje tą informację. A dziś zapraszamy do filmu i oglądnięcia jak prezentuje się i wygląda nowa Toyota GT86 zobaczcie sami poniżej.

A jak można w sprawnych rękach driftera pobawić się tym bardzo ciekawie zapowiadającym się modelem i co potrafi nowa Toyota GT86 zobaczcie poniżej zapraszamy.

Tags: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.